ЛЕТНИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ТОКИО 2020

Американците ја победија Шпанија во последниот тест пред ЛОИ

Кошаркарската репрезентација на Соединетите Американски Држави ја забележа втората победа во подготвителните натпревари за Олимписките игри совладувајќи Шпанија со 83:76 во Лас Вегас.

Ова беше последниот тест за тимот на Грег Попович пред патувањето во Токио, а Шпанија им понуди многу добар отпор во првите три четвртини.

На средина на претпоследната четвртина Шпанците дури водеа и со 6 поени разлика, но американските НБА ѕвезди до крајот се ставија во поголема брзина и го остварија очекуваниот триумф.

Демиен Лилард (Портланд Трејл Блејзерс) постигна 19 поени, а го следеа Келдон Џонсон (Сан Антонио Спарс) со 15, Кевин Дурент (Бруклин Нетс) со 14 и Зак ЛаВин (Чикаго Булс) со 13 поени.

Кај Шпанците најефикасен беше Рики Рубио со 23 поени, а Вили Хернангомес постигна 11.

URL

По двата воведни пораза на подготовките против Нигерија и Австралија, САД се подобрија триумфирајќи над Аргентина и Шпанија.

Дрим Тимот на Олимпијадата во Токио ќе биде во група со Франција, Иран и Чешка.

реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Кошарка

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Read more

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Read more

Дончиќ брилијантен на олимпиското деби, Словенија ја прегази Аргентина

Read more

Коби, спиј мирно, твоите желби се исполнети

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Неверојатната физичка трансформација на Алфонсо Дејвис

Читај повеќе

Манчестер Сити го доведе најскапото засилување во историјата на англискиот фудбал

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ериксен првпат на тренинг со Интер по срцевиот удар

Читај повеќе

Која е вистината за Ѓоковиќ и зошто постојано e мета на критики?

Читај повеќе

Instagram го блокираше профилот на најбрзата жена во светот

Читај повеќе

Одбојкарките на Србија во полуфинале со САД на Олимписките игри

Читај повеќе

Американецот остана без злато иако истрча побрзо од стариот светски рекорд

Читај повеќе

Асенсио ѝ донесе финале на Шпанија на олимпискиот турнир во фудбал

Читај повеќе

Интер ја одби понудата на Челси за Лукаку

Читај повеќе