Американски туристи вратени по слетување во Сардинија

На петмина американски туристи, кои пристигнаа во Сардинија во група од 10 патници со приватен авион, им беше забранет влез на италијанската гранична контрола, бидејќи границите на ЕУ сè уште не се отворени за државјани на САД.

Групата американски туристи била запрена во средата, 1 јули, во 21:30 часот на аеродромот „Марио Мамели“ близу Каљари, по слетувањето на приватен авион од Колорадо, јавуваат денеска италијанските медиуми.

На останатите петмина патници, меѓу кои и државјани на Нов Зеланд, Обединетото Кралство и Италија, им бил дозволен влез во земјата, но со задолжителен 14-дневен карантин, од што се откажале и го напуштиле островот.

реклама

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Read more

Низ фотографии: Мелбурн под целосен карантин

Read more

Kривична против градоначалникот на Боговиње за „несовесно работење во службата“

Read more

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more

Свет

Во експлозијата во Бејрут загинаа повеќе од 100 луѓе, а околу 4.000 се повредени

Read more

Силна експлозија во Бејрут, десет загинати, стотици повредени

Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Тестирање на антитела: 1,5 милиони Италијанци прележале COVID-19

Read more

Вести

Почна трката за формирање Влада

Читај повеќе

Пет починати, нови 75 заразени и казни за непочитувачите на протоколите против COVID-19 во Охрид

Читај повеќе

Во експлозијата во Бејрут загинаа повеќе од 100 луѓе, а околу 4.000 се повредени

Читај повеќе

Собранието конституирано, претседателот на десетиот состав ќе се избере кога ќе се создават услови

Читај повеќе

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Читај повеќе

Kривична против градоначалникот на Боговиње за „несовесно работење во службата“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Силна експлозија во Бејрут, десет загинати, стотици повредени

Читај повеќе

ДИК не извршила тестирање на софтверскиот систем за парламентарните избори 2020

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе