ФИФА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КАТАР 2022

Англичаните две години се подготвуваат како да го спречат Мбапе

Англија ќе се соочи со Франција во четвртфиналето на Мундијалот, а најголема закана кон голот на Џордан Пикфорд ќе биде Килјан Мбапе.

Првото име на француската репрезентација е и еден од најдобрите светски фудбалери, а на ова првенство веќе постигна пет гола и намести два.

Англискиот селектор Герет Саутгејт е свесен дека Мбапе е најопасниот поединец во редовите на Франција. Англиските медиуми објавија дека Саутгејт две години се подготвува за мечот против Мбапе, кој знаел дека ќе дојде во одреден момент и дека смислил план како да го спречи.

Како што пишува Independent, Саутгејт и неговите соработници развиле план против Мбапе. Тие се убедени дека најдобриот начин да се запре Мбапе е да му парираат со подеднакво моќен и опасен напаѓач, принудувајќи го да се фокусира повеќе на одбраната отколку на нападот.

Во овој случај тоа треба да биде Фил Фоуден, ѕвездата на Манчестер Сити, а опција е и Маркус Рашфорд од Манчестер Јунајтед. Во случај да биде Рашфорд како десно крило, Фоуден би се преселил на левата страна од нападот на Англија.

Тагови
реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Фудбал

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Read more

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Read more

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Read more

Пике официјално се пофали со новата девојка

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Ѓоковиќ го декласираше Пол и закажа финале со Циципас

Читај повеќе
  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе

Ембиид: Немам одлучено дали ќе играм за Франција или за САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Читај повеќе