Аријана Гранде поднесе барање за развод по само 2 години брак

Аријана Гранде официјално поднесе барање за развод од отуѓениот сопруг Далтон Гомес по две години брак.

Ваквата одлука на 30-годишната пејачка доаѓа речиси два месеца откако нејзиното ново момче Итан Слејтер (31) се разведе од неговата сопруга Лили Џеј.

Аријана наведува непомирливи разлики во судските документи до кои дојде TMZ, кој објави дека и Далтон поднел сопствено барање за развод, речиси истовремено.

Во документите пишува дека се разделиле на 20 февруари.

Извори за TMZ изјавија дека отуѓената двојка се договорила за сè пред одењето на суд и дека Аријана ќе има исплата за Далтон бидејќи имале предбрачен договор.

Порталот додаде дека нема лутина меѓу двајцата, чии инсајдери рекоа: „Тие навистина се почитуваа еден кон друг, за секој чекор од овој процес“.

Веста за разделбата се појави кога Аријана беше забележана без бурма на тенискиот турнир Вимблдон во Лондон.

реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Музика

Laibach: Украинците ни го откажаа концертот оти сметаме дека Русија е главниот, а не единствениот агресор

Read more

Даночната управа на Шпанија ја тужи Шакира за долг од над шест милиони евра

Read more

Мајли Сајрус повеќе не е русокоса: Пејачката изненади со промена по повеќе од 10 години

Read more

Ашер ќе го води шоуто на полувремето на Супербоул 2024

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Laibach: Украинците ни го откажаа концертот оти сметаме дека Русија е главниот, а не единствениот агресор

Читај повеќе
  • play_arrow

Анистон ја откри тајната на својот изглед - секојдневно следи неколку правила

Читај повеќе
  • filter

Памела Андерсон изненади со природниот изглед, во јавноста се појави без шминка

Читај повеќе
  • play_arrow

Џејмс Бонд, направи место: Прв трејлер за шпионскиот филм со Хенри Кавил

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриено колку бил платен Рајан Гослинг за улогата на Кен во Barbie

Читај повеќе
  • filter

Анистон за насловна позираше во бикини покриена само со сако

Читај повеќе

Миграција во стриминг гигантите: Каи Финке од Netflix преминува во SkyShowtime

Читај повеќе

Даночната управа на Шпанија ја тужи Шакира за долг од над шест милиони евра

Читај повеќе