Audi го претстави славеничкиот RS e-tron GT

Audi Sport го прославува својот 40-ти роденден, кој го зголеми со посебна изведба на својот најатрактивниот електричен модел.

И додека многумина би биле позадоволни од специјалните RS6 или RS7, Audi одлучи да ги следи актуелните трендови и да се фокусира на електричната понуда. Затоа, најатрактивниот RS e-tron GT модел го добива Ice Race Edition.

Специјалната серија е лесно препознатлива по впечатливата надворешна завршница, од која ќе можат да изберат точно 99 клиенти. Разликите во споредба со концептот со истото име се речиси невидливи.

Црните тркала од 21 инчи доаѓаат како контраст на фолијата, која со својата графика се обидува да го имитира сјајот на снегот и ледените кристали. Виолетовите детали, пак, треба да потсетуваат на очила за скијање.

Кога станува збор за механиката, нема ништо ново. Два електромотори синергетски произведуваат 646 КС, а се напојуваат од батерија со капацитет од 94,6 kWh. До 100 км/час забрзува за одлични 3,3 секунди, автономијата е 486 км, а во Хрватска RS GT чини 157.654 евра.

Remote video URL
Тагови
реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Авто новости

BMW XM изненади на „тестот за избегнување лос“

Read more

Huawei објави први фотографии и детали од автомобилот Aito M9

Read more

Volvo им кажа „збогум“ на дизелите

Read more

Новиот Renault Kangoo нуди дури 1.024 конфигурации на седиштата

Read more
 

Автомобили

  • filter

Розев BMW M4 Competition доаѓа од работилницата на DarwinPRO Aerodynamics

Читај повеќе
  • play_arrow

BMW XM изненади на „тестот за избегнување лос“

Читај повеќе

Huawei објави први фотографии и детали од автомобилот Aito M9

Читај повеќе

Volvo им кажа „збогум“ на дизелите

Читај повеќе
  • filter

Новиот Renault Kangoo нуди дури 1.024 конфигурации на седиштата

Читај повеќе
  • filter

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

YangWang U8: Кинески теренец со 1200 КС кој ќе издржи и поплава

Читај повеќе

Кои се најпопуларните брендови на автомобили во Европа?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Mini eMastered е сè што барате од мал градски електричен автомобил

Читај повеќе