Автомобили

play_arrow

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Компанијата Ford официјално го потврди 24 септември како датум за претставувањето на моделот Puma ST.
Read more
play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Чешката автомобилска компанија Škoda официјално го назначи наследникот на поранешниот претседател Бернхард Маер.
Read more
play_arrow
filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Секогаш кога има некој новитет од Zagato, тоа е причина за возбуда, а најновиот проект е показател за тоа што може да направи оваа компанија.
Read more
play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Едно од најголемите изненадувања на годинешниот CES саем беше претставувањето на првиот прототип на електричниот Vision-S автомобил на Sony.
Read more
filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Бидејќи неодамна ја претставија најекстремната верзија на нивниот спортски автомобил GT Black Series, од Mercedes нап
Read more
filter

Поглед во освежениот BMW M5

Од компанијата не губат време па веднаш по неодамнешното претставување на редизајнираната Серија 5 - на купувачите им понудија богат асортиман со компоненти.
Read more

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Елон Маск смета дека автомобилите кои ги произведува Tesla не се доволно достапни, па навести доаѓање на нов компактен електричен автомобил.
Read more

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Компанијата Nissan наскоро ќе ја прошири понудата на електрични автомобили со нов SUV.
Read more

Mitsubishi прекинува со испораката на нови модели во Европа

Јапонската компанија Mitsubishi Motors реши да ја замрзне испораката на своите модели за европскиот пазар. Продажбата и услугите, сепак, ќе продолжат, како што вели објава на нивната официјална интернет-страница.
Read more

Најавен новиот Rolls-Royce Ghost

Наскоро ќе пристигне и новиот Ghost модел на Rolls-Royce.
Read more
filter

Поглед во тјунираниот Mercedes-AMG GT R Pro

Carlex Design е специјализиран за тјунирање на внатрешноста на врвните автомобили, а еден од неговите најнови проекти е Mercedes-AMG GT R Pro.
Read more
filter

BMW го претстави новиот X7 Dark Shadow Edition

Производството на лимитираното издание на најголемиот SUV на BMW кој настана на платформата на моделот X7 M50i, започнува наредниот месец.
Read more
реклама