Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Џо Бајден го прекршил кралскиот протокол кога неговата поворка пристигнала на вечерата за учесниците на Г7 по англиската кралица Елизабета Втора.

Американскиот претседател прво се состана со кралицата Елизабета Втора за време на самитот во Корнвол вчера, на кој се собраа седум светски лидери во англискиот приморски град.

Делегацијата на Бајден со 18 автомобили пристигна во Eden Project пет минути откако кралицата пристигна таму со принцот Вилијам и Кејт, и принцот Чарлс и Камила.

Сите гости треба традиционално да пристигнат пред кралицата за која било официјална пригода. Сепак, пристигнувањето на Бајден по кралицата Елизабета не го расипа расположението на состанокот и кралицата срдечно разговараше со претседателот на САД.

Водечки авторитет за кралски бон-тон рече дека „правилно е секој да пристигне пред кралската личност, и според протоколот, на ниту еден гостин не му е дозволено да го напушти настанот пред тоа да го направи некој член на кралското семејство“.

Многу луѓе се собраа на официјалниот влез на Eden Project, додека членовите на кралското семејство и други службеници доаѓаа на вечера.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Живот

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Read more

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Зошто децата бараат да пијат вода пред спиење?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Лоши навики поради кои сте во долгови и не штедите пари

Читај повеќе

Пет знаци кои потврдуваат дека партнерот повеќе не ве привлекува

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете капини?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ти си ми најдобар пријател, фејл компилација

Читај повеќе

Не дозволувајте да ви пречи: Како да се ослободите од лошиот здив?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Читај повеќе

Љубов во време на Facebook и Instagram: Кои се правилата за врска?

Читај повеќе

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Јапонски палачинки

Читај повеќе