Балерина без раце покажа дека ништо не е невозможно

На 16-годишната Виториа Буону Боши од Бразил ѝ недостасуваат двете раце почнувајќи уште од рамената. Но, тоа не ја спречило да ја реализира својата страст за танцување.

реклама

Чек дис аут

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Забранета голотија во Занзибар, дури и за туристите

Read more

Со недели го барал автомобилот паркиран во катна гаража

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Нови видеа

play_arrow

Која е поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје?

Read more
play_arrow

Седум трансфери од соништата што се претворија во кошмари

Read more
play_arrow

Водич за почетници: Како да ја користите платформата за графички дизајн Canva?

Read more
play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more
play_arrow

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Read more
play_arrow

Зошто Кина изгради вештачко сонце?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more
play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more
play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more