Барела: Лукаку е како О'Нил, треба тројца за да го запрат

Играчот од средниот ред на Интер со големи пофалби до својот корпулентен соиграч, како за играта на терен, така и за неговиот карактер.

Никола Барела веќе две години е соиграч со Ромелу Лукаку во Интер. Двајцата дојдоа во клубот во исто време, летото 2019 година, со тоа што Барела дојде на почетокот од јули, а Лукаку месец дена подоцна.

„Лукаку е како Шекил О'Нил: никој на тренинг не може да го запре, потребни се тројца за да се сопре“, вели Барела во интервју за DAZN опишувајќи го белгискиот џин.

Сепак, можеби Лукаку е огромен, но не бадијала сите го викаат „нежниот џин“.

„Тој успева да најде убав збор за сите, има добар однос со сите, а потоа на терен е одлучен како никој друг. Кога пристигна беше неверојатен: веднаш почна да зборува италијански! Сепак, сигурно било лесно за него бидејќи ги знае сите светски јазици. Неверојатен е“, додава играчот од средниот ред.

Лукаку, Видал и Барела

Белгиецот со потекло од Конго е вистински полиглот - тој зборува холандски, свахили, француски, англиски, португалски, шпански, сега научи и италијански, а разбира и германски иако не го зборува.

реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Фудбал

Барселона ги одложи изборите за претседател

Read more

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Read more

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе