Бегал од часови по глума

Интересна случка ни доаѓа од узбекистанската лига каде еден играч на негов соиграч мораше да му одржи лекција по глума.

Имено, фудбалерот на Бунјодкор, Усмонали Исмоналиев, пред очите на судијата го удри фудбалерот на Андижан, Мухамадкарим Тоиров, со нога по рамо и доби црвен картон. Ударот не беше силен, буквално беше како да го допира. Удрениот Тоиров не ни реагираше, но затоа неговиот соиграч Фарход Бекмурадов дојде до него и го турна на земја за глумата да биде поуверлива.

Она што е чудно е дека откако судијата му покажа директен црвен картон на Исмоналиев, Бекмурадов се врати кај паднатиот соиграч и го шутна.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 1bol.kz (@b1rinshibol)

Инаку, Бунјодкор, некогашен шампион, по 5 кола во новата сезона е последен на табелата со само 2 бода, додека Андижан е прв со 11. На овој натпревар Андижан победи со 5:1, а резултатот при исклучувањето на Исмоналиев беше 1:1.

Тагови
реклама

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Чек дис аут

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

Претставена првата подводна вендинг машина за слатки, валутата е забава

Read more

Колумбија го бара „светиот грал“: Праќа експедиција до потонат брод со богатство

Read more

Аналитичарка на соништа открива што значи кога постојано сонуваме една иста личност

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Читај повеќе
  • play_arrow

Претставена првата подводна вендинг машина за слатки, валутата е забава

Читај повеќе

Тајна состојка во пржениот кромид за трипати повкусни јадења

Читај повеќе

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци имаат најмногу среќа во љубовта?

Читај повеќе

Постојано сте гладни? Телото всушност ви испраќа сигнал итно да промените една навика

Читај повеќе

Кој полесно се откажува од цигари - мажите или жените?

Читај повеќе
  • play_arrow

За гурмани во кујната: Пица бурито

Читај повеќе