Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Разводите честопати се комплицирани и непријатни, но ретко што може д се спореди со развод од кралското семејство на Дубаи.

Шеикот Мохамед бин Рашиш Ал-Мактум води битка со поранешната жена, принцезата Хаја Бинт Ал-Хусеин која, на големо изненадување, е во предност во моментов. Судија во оваа разводна постапка вредна милијарда долари донесе пресуда дека тврдењата на принцезата дека семоќниот шеик ѝ се заканувал со затвор и ја заплашувал со оружје се точни.

Емисијата 60 Minutes Australia нуди поглед во кралското семејство на Дубаи и одговори на прашањата – каде се исчезнатите принцези?

реклама

Останато

коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Еволуција на најстарите светски знамиња

Read more

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more