Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Гарет Бејл изрази зачуденост од критиките на навивачите на „Кралскиот клуб“.

„На секој натпревар сме под огромен притисок. Ако играте лошо, вие сте во центарот на вниманието. Кога играв лошо, целиот стадион, 80.000 ме исвирка. Непријатно е. Наидов на ова неколку пати. Кога се случи ова за прв пат, помислив 'Што се случува?!'. Тоа ја уништува вашата доверба. Јас не разбирам. Затоа што ако не успеете на теренот, навивачите треба да ве поддржат за да се издигнете и да им дадете радост. Тие го прават спротивното. Почнуваат да свиркаат, се чувствувате уште полошо и ја губите довербата. Почнувате да играте уште полошо и ова ги вознемирува уште повеќе“, истакна Бејл.

Не е тајна дека навивачите на Реал не се задоволни од она што Бејл го прикажува на теренот. Досега и неколку пати беше поврзувам со заминување во друг клуб, но сѐ уште нема ништо официјално.

„Ова не е само одлика на Реал Мадрид, се случува истото и во другите клубови, но Реал е најпознат по ваквите нешта. Се случува да не реализирам добра шанса. Тие почнуваат да свиркаат, а вие си мислите 'Довербата опадна по нереализираната шанса и сега ќе падне уште пониско'. И во следниот момент, противничкиот гол ви изгледа минијатурен, како да е дупка во голф“, рече велшкиот репрезентативец.

Не го свиркаа во финалето од Лигата на шампионите во 2018 кога со два гола му ја донесе титулата на Реал против Ливерпул.

реклама

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Read more

Кира Најтли: Не сакам да снимам секс сцени во филмови режирани од мажи

Read more

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Како жените да доживеат поинтензивен оргазам?

Read more

Фудбал

Озил потпиша за Фенербахче, ќе заработува 5 пати помалку

Read more

Даниел Агер приведен на протестите во Москва

Read more

Абрамович: И покрај отказот Лампард останува клупска легенда

Read more

Мурињо: Бејл мора да си ја заслужи минутажата

Read more
 

Спорт

Озил потпиша за Фенербахче, ќе заработува 5 пати помалку

Читај повеќе

Даниел Агер приведен на протестите во Москва

Читај повеќе
  • play_arrow

Брестовац: Одевме на победа, но пласманот не нѐ интересираше

Читај повеќе

Абрамович: И покрај отказот Лампард останува клупска легенда

Читај повеќе

Хабиб порача: Се подготвувам за фудбалско деби

Читај повеќе

Мурињо: Бејл мора да си ја заслужи минутажата

Читај повеќе

Челси го отпушти Лампард, дали доаѓа Тухел?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 фудбалски легенди кои уште активно играат

Читај повеќе
  • play_arrow

Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Читај повеќе