Берни Сандерс: Ги видов мемињата инспирирани од инаугурацијата

Ако се прашувавте дали американскиот сенатор Берни Сандерс ги видел мемињата инспирирани од неговата поза на седење во текот на инаугурацијата на Џо Бајден, одговорот е потврден.

Гостувајќи во Late Night со Сет Мејерс, Сандерс ја објасни приказната зад фотографијата која стана хит на социјалните мрежи.

„Само седев и се обидував да се стоплам“, вели Сандерс за фотографијата на која седи со скрстени раце, облечен во дебела јакна и плетени ракавици.

Remote video URL

Американскиот сенатор гласно се насмеа кога водителот му покажа неколку мемиња меѓу кои и она на кое седи покрај актерките од „Sex and the City“. Тој повторно ја раскажа приказната за волнените ракавици, кои станаа хит на интернет, а кои се подарок од учителката Џен Елис од Вермонт.

Џо Бајден положи заклетва како американски претседател во средата, но славата тој ден целосно му ја презеде Берни Сандерс, седејќи намрштен и со прекрстени раце, во столче, облечен во дебела зимска јакна и волнени ракавици.

Сандерс стана хит на интернет, неговата поза се појави во спотови, НБА натпревари, на риболов со Путин, на последната вечера на Да Винчи, во „Star Wars“, „The Lord of the Rings“, „Star Trek“, дури и во ММА рингот.

Во Македонија позата предизвика посебен интерес, па американскиот сенатор се најде како седи на клупите во Скопје.

реклама

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Ласерските топови се иднината: САД го развиваат најмоќното оружје

Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Read more

Живот

Кој би помислил: Еве што значи бакнежот во чело

Read more

Големо откритие во Кина: Пронајдени илјадници гробници во текот на изградба на метро

Read more

Уникатно патување со воз по рутата на руското царско семејство Романови

Read more

Како децата реагираат кога првпат ќе добијат милениче?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Новата играчка на Роман Абрамович: Јахта вредна половина милијарда евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Трик што ќе ве одушеви

Читај повеќе

Што е поштетно, долгото седење на работа или дома?

Читај повеќе
  • play_arrow

Вкусен лава колач со карамела

Читај повеќе

Кој би помислил: Еве што значи бакнежот во чело

Читај повеќе
  • play_arrow

Големо откритие во Кина: Пронајдени илјадници гробници во текот на изградба на метро

Читај повеќе

Зошто е толку популарна нордиската диета?

Читај повеќе

Жената која ја налути јавноста: Уби жирафа и позираше со неа откако ѝ го извади срцето

Читај повеќе

Како да разликувате сексуална привлечност од вистинска љубов?

Читај повеќе