Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Славната пејачка Бијонсе објави нова песна наречена „Break My Soul по 6 години од излегувањето на последниот албум „Lemonade“.

Песната е прв сингл од нејзиниот нов, долгоочекуван албун „Renaissance“, кој ќе биде објавен на 29 јули.

„Се вљубив и дадов отказ. Ќе најдам нешто ново, ме искористуваа. Работам од 9 до 5 и затоа работат моите нерви. Не можам да спијам навечер“, пее Бијонсе во новата песна.

Интересно е што песната доби поделени реакции. Едни се одушевени, други велат дека песната брзо здосадува.

„Break My Soul“ не е песна, туку искуство, ти благодарам Бијонсе“, гласи еден од коментарите.

URL

„Продукцијата звучи евтино и генерично, не е на нивото на нејзиниот стандард“, мисли друга обожавателка.

URL
Remote video URL

Дали ви се допаѓа новата песна?

Тагови
реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Музика

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Read more

Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Read more

Шакира објави нова песна, обожавателите мислат дека е посветена на Пике

Read more

10 работи што не сте ги знаеле за Фреди Меркјури

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Наскоро на Netflix: Објавен трејлерот за шпанската хорор серија „The Girl in the Mirror“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Читај повеќе
  • filter

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Читај повеќе

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Читај повеќе
  • play_arrow

Бред Пит најави крај на кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен нов трејлер за четвртата сезона на „Stranger Things“

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Козби виновен за сексуална злоупотреба на малолетничка

Читај повеќе