Блокада на сезоната: Сите зборуваат за ѕверскиот потег на Јанис

Милвоки Бакс го доби синоќешниот натпревар со Лос Анџелес Клиперс со 105:100, откако нивниот најдобар играч Јанис Адетокунбо направи пресврт постигнувајќи 17 од последните 22 поени на неговиот тим.

Освен што беше одличен во напаѓачкиот дел од играта, па натпреварот го заврши со 36 поени, 14 скока и пет асистенции, тој беше одличен и во одбраната.

Ова го потврдуваат четирите блокади, вклучително и онаа што го запре обидот за забивање на Ивица Зубац.

Хрватскиот центар одигра незабележителна игра, со ефикасност од два коша, скок и загубена топка. Тој погоди еден од трите обиди од игра, меѓу другото и поради оваа блокада, која многумина веќе ја нарекуваат еден од најдобрите дефанзивни потези во тековната сезона во НБА.

URL
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Кошарка

Бајиќ е новиот селектор на македонската кошаркарска репрезентација

Read more

Торонто казнет со 25 илјади долари поради одморање на здрави играчи

Read more

Кари го доби шутерскиот дуел со Тејтум, но не и победата

Read more

Јокиќ е незапирлив МВП

Read more
 

Спорт

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Читај повеќе

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Читај повеќе

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Читај повеќе

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Читај повеќе

Претседателот на УЕФА е особено повреден од предавството на еден човек

Читај повеќе

УЕФА го возвраќа ударот: Тешки санкции за учесниците во Супер лигата

Читај повеќе

Бајиќ е новиот селектор на македонската кошаркарска репрезентација

Читај повеќе

Тотенхем го отпушти Мурињо

Читај повеќе
  • play_arrow

YouTube ѕвездата Џејк Пол го нокаутира славниот ММА борач Бен Аскрен

Читај повеќе