Јанис Адетокунбо

Дали Леброн навистина вреди толку повеќе од Дончиќ?

Во вторник започнува новата НБА сезона, а Леброн Џејмс иако нема најголема плата во лигата, сигурно најмногу ќе заработува оваа сезона кога станува збор за комбинацијата со спонзорските приходи.
Read more

Адетокунбо: Би било неверојатно да бидам знаменосец на Олимпијадата во Париз

Јанис Адетокунбо говореше за искуството со грчката репрезентација на изминатиов ЕвроБаксет, но и откри дека има голема желба за наредната Олимпијада.
Read more

Адетокунбо: Најдобар во светот е Стеф Кари

Кошаркарот на Милвоки Бакс, Јанис Адетокунбо, има клучен критериум што му овозможува да го одреди најдобриот кошаркар во светот.
Read more

Најдобрата петорка на ЕвроБаскетот со Јанис, без Дончиќ и Јокиќ, Вили МВП

ФИБА го одбра најдобриот тим на штотуку завршениот ЕвроБаскет, а во него се најде само една од трите најголеми ѕвезди, како и двајца од победничката репрезентација.
Read more

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Грчки навивачи почнаа кампања против новопечените играчи во грчката кошаркарска репрезентација која треба да настапи на претстојниот ЕвроБаскет и тоа поради бојата на нивната кожа.
Read more
play_arrow

Јанис ги победи Нетс и го престигна Абдул-Џабар

Кошаркарите на Милвоки Бакс го совладаа Бруклин Нетс во Њујорк со 120:119 по продолженија, а најголема заслуга за славењето на актуелниот шампион во НБА има Јанис Адетокунбо.
Read more
play_arrow

Ол-стар понуди спектакл: Џејмс го реши мечот, неверојатниот Кари засени сѐ

Тим Леброн го победи Тим Дурент на Ол-стар натпреварот во Кливленд, а решавачкиот кош го постигна Џејмс за триумф на неговиот тим со резултат 163:160.
Read more
play_arrow

Адетокунбо со 50 поени ја среди Индијана, дабл-дабл на Дончиќ

Кошаркарите на Милвоки Бакс на свој терен ја совладаа Индијана Пејсерс со 128:119 со неверојатната партија на Јанис Адетокунбо кој постигна дури 50 поени.
Read more

Адетокунбо се сретна со претседателката на Грција: И да не добиевме грчки пасоши, повторно тука ќе се враќавме

Ако некој некогаш ни кажеше дека со напорна работа, по осум години ќе бидеме тука, ќе седиме и ќе разговараме со првата жена претседател на Грција, ќе ви кажев дека ме лажете, рече грчкиот кошаркар и член на Милвоки Бакс, Јанис Адетокунбо,
Read more

Дресот на Леброн најпродаван, на Адетокунбо втор

НБА лигата и Националната асоцијација на кошаркари (НБПА) објавија податоци околу пополарноста на дресовите на кошаркарите, кога станува збор за продажбата.
Read more
play_arrow

Адетокунбо со дабл-дабл најзаслужен за елиминацијата на Бруклин

Со 40 поени, 13 скока и пет асистенции, Јанис Адетокунбо им помогна на Милвоки Бакс да ги совладаат Бруклин Нетс во мајсторката од четвртфиналето на НБА плејофот.
Read more
play_arrow

Адетокунбо: Нема да очајуваме по поразот на вториот натпревар

Најдобриот кошаркар на Милвоки Бакс, Јанис Адетокунбо, изјави дека тимот нема да очајува откако беше убедливо поразен од Бруклин Нетс (86:125) ноќеска во вториот меч од полуфиналето на НБА плејофот.
Read more
реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more