НБА 2023/2024

Лилард броеше до 40, трипл-дабл на Адетокунбо - Милвоки го среди и Сан Антонио

Милвоки Бакс ја запиша петта победа во низа откако ноќеска го победи Сан Антонио Спарс со 132:119.

Демиен Лилард беше доста расположен за поентирање уфрлувајќи 40 поени во кошот на гостите. Реализираше 7 тројки од 12 обиди, имаше 5 од 5 слободни фрлања, а запиша и 3 скока и 4 асистенции. Воедно, ја надмина границата од 20.000 поени во кариерата.

URL

Поддршка имаше од Јанис Адетокунбо, кој поентерски не беше убедлив, но реализираше трипл-дабл со 11 поени, 14 скокови и 16 асистенции.

URL

Расположен беше и Боби Портис со дабл-дабл од 23 поени и 10 скокови, Крис Мидлтон уфрли 17 поени, а Брук Лопес 14.

Кај гостите од Сан Антонио дабл-дабл имаше Келдон Џонсон со 28 поени и 12 скока, Зак Колинс уфрли 22 поена, Девин Васел 17, Тре Џонс 14, Малаки Бренхем 12, охриѓанецот Џеди Осман 10, а Полјакот Џереми Соухан запиша 11 скока.

Remote video URL

Резултати:

Њу Орлеанс Пеликанс - Мемфис Гризлис 113:115
Милвоки Бакс - Сан Антонио Спарс 132:119
Голден Стејт Вориорс - Бостон Селтикс 132:126 прод.
Портланд Треил Блејзерс - Феникс Санс 109:104

Табела:

реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Кошарка

Американците најголеми фаворити, ФИБА ги потцени Србија и Канада

Read more

Член на Дрим тимот отпадна за Олимписките игри

Read more

Руди Фернандес соборува рекорди и исполнува ветувања: Шпанецот по шести пат на Олимпијада

Read more

Се подготвува трансфер бомба: Поранешна НБА ѕвезда доаѓа во Европа по 17 години минати во САД

Read more
 

Спорт

Шпанија го освои ЕУРО, Јамал урна рекорд на Пеле

Читај повеќе
  • play_arrow

Алкарас го победи Ѓоковиќ и го освои Вимблдон

Читај повеќе

Ел Гази го победи Мајнц на суд: Милионска отштета бидејќи беше отпуштен поради Палестина

Читај повеќе

Судир на титаните на Вимблдон: Алкарас против Ѓоковиќ во реприза на ланското финале

Читај повеќе

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Читај повеќе

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Читај повеќе

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Читај повеќе

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Читај повеќе

Американците најголеми фаворити, ФИБА ги потцени Србија и Канада

Читај повеќе