Бразилката која остана без медал поради маратонски секс

Ингрид Оливеира важи за една од најсексапилните спортистки на олимпијадата во Рио, а годинава ќе остане запаметена по наводниот секс скандал поради кој остана без медал.

20-годишната Ингрид наводно имала маратонски секс со кануистот Педро Гонцалвес во нејзината соба во Олимпиското село ноќ пред скокот со колешката од тимот на Бразил, пишува Daily Mail. Таа била изморена од активностите во креветот и потфрлила на настапот во Игрите, разочарувајќи ги сите. Ингрид ја замолила колешката од тимот да ѝ ја ослободи собата и да преспие пред вратa.

Јужноамериканските медиуми пишуваат дека маратонскиот секс ја налутил колешката на Ингрид, 17-годишната Џована Педросо и дека се скарале. Оливеира и Педросо завршија на последно место на 10 метри синхронизирано нуркање минатата недела, и покрај тоа што на игрите во Торонто минатата година освоија сребро.

 

Bom dia para quem acordou brilhando mais do que o sol com essa blusa super discreta #DiscriçãoTotal #QueroVerAlguemMeAchar

A photo posted by ƗŇǤŘƗĐ ØŁƗV€ƗŘΔ (@ingrid.oliveira96) on

Педросо за бразилскиот O Globo изјавила:

„Караницата започна на тренинг бидејќи јас сакав да скокам, а таа сакаше нешто друго. Разговарав со тренерот, по олимпијадата ќе се фокусирам на индивидуално скокање. Така ќе имам можност да се подобрам и усовршам“.

Оливеира изјави слично:

„Се скаравме и не зборувавме. Ќе ги оставиме разликите зад нас и од денес нека да скокаме синхронизирано заедно“.

Во мај претходно беше објавено дека ќе бидат поделени 450.000 кондоми на спортистите во Рио, три пати повеќе од Игрите во Лондон пред 4 години. Тоа значи дека на секој спортист му следуваат по 43 кондоми.

 

Vamos treinar que faltam só 7 dias para os jogos #TimeBrasil #SnapSave

A photo posted by ƗŇǤŘƗĐ ØŁƗV€ƗŘΔ (@ingrid.oliveira96) on

 

Corra atrás dos seus objetivos, o dia não vai ser diferente se você não fizer diferente

A photo posted by ƗŇǤŘƗĐ ØŁƗV€ƗŘΔ (@ingrid.oliveira96) on

реклама

Костовски: Правдата за стечајот на „Еуростандард банка“ ќе ја барам надвор од земјата

Read more

Instagram убавица: Ерјона Сулејмани

Read more

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Read more

Останати спортови

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Хабиб: Џастин е добар дечко. Ќе го удавам

Read more

Forbes ги прогласи највредните спортски клубови

Read more

Првпат по 28 години откажан Охридскиот маратон

Read more

Спорт

  • play_arrow

Седум фудбалски менаџери кои воделе клуб и репрезентација истовремено

Читај повеќе
  • play_arrow

Разумни трансфери: Барселона

Читај повеќе

Вака изгледа распоредот за НБА плејофот

Читај повеќе

Симеоне: Заслужено бевме елиминирани

Читај повеќе

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Читај повеќе

Ѓоковиќ одлучи да игра на УС Опен

Читај повеќе
  • filter

Озил бара поддршка за „Muslim Lives Matter“

Читај повеќе

Гасперини: Штета, помисливме дека сме во полуфинале

Читај повеќе

Сити испрати понуда за Кулибали

Читај повеќе