Брегалница постави рекорд во Купот за највисока победа

Вчерашната победа од неверојатни 22:0 над Ново Црнилиште е нов рекорд за највисока победа остварена во Купот на Македонија од 1992 година до денес.

Штипските сини синоќа немаа милост кон третолигашот Ново Црнилиште кој се чини сѐ уште е на летен распуст. Откако на полувреме водеа со 6:0, во вториот дел даваа голови во интервали од по неколку минути, а најдолгата пауза помеѓу два гола беше четири минути.

Дваесет и двата гола ги постигнаа:
14', 29', 61' Стојанчо Велинов
16' Анес Османоски
38', 42', 63', 78' Тони Мичковски
45'+1 Дарко Стојанов
46', 53', 57', 85', 87' Мартин Стојанов
52', 55' Благој Гуцев
59', 69', 76', 80' Иван Настевски
74' Јован Манев
84' Пепи Горгиев

Со вчерашниот натпревар беше отворена новата сезона во Купот на Македонија. Денеска на програмата се два натпревара, а утре десет.

Досега највисока куп победа беше онаа на Вардар од 16:1 остварена во сезоната 2003/04 над Пролетер во Прилеп.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Фудбал

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Read more

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Read more

Шестмина позитивни во Атлетик

Read more

Спорт

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе

Шестмина позитивни во Атлетик

Читај повеќе

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе