Brkovi го запалија МКЦ

Филип Здравески
/ 07.10.2023 / 13:46

Загрепската панк фолк велнес група „Brkovi“ приреди незаборавна забава во петокот вечерта во Младинскиот културен центар во Скопје.

„Brkovi“, кои во моментов важат за најголема балканска концертна атракција, ја наполнија Денсинг салата во МКЦ и на публиката и приредија двочасовно музичко уживање.

Со неколку наврата беа запалени и бакљи, по што хрватскиот бенд замоли на поголемо внимание бидејќи сепак концертит се одржуваше во затворен простор.

@lychnidium #brkovi #MKC #МКЦ #balkanmusic ♬ original sound - Seoski Vidal

„Brkovi“ во МКЦ го промовираа новиот албум „Krvava novčanica“, од кој изведоа неколку нови песни, а остатокот од репертоарот го сочинуваа најзначајните песни од сите периоди на нивното постоење.

Remote video URL
Remote video URL
Тагови
реклама

Голем месечен хороскоп за декември 2023

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Зошто треба да јадете кисела зелка цела зима?

Read more

Откриено дека црната дупка во центарот на Млечниот Пат ги искривува времето и просторот

Read more

Музика

Spotify ја објави најпуштаната песна во 2023 година

Read more

Македонската претставничка на детската Евровизија, Тамара Грујеска, заврши на 12-то место

Read more

Поранешна манекенка го тужи Ексл Роуз за сексуален напад од пред 34 години

Read more

Калиопи по смртта на обожавателка на нејзиниот концерт во Белград: Ова е најтажниот ден во мојата кариера

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Spotify ја објави најпуштаната песна во 2023 година

Читај повеќе

Дејвид Карузо некогаш и сега - оди препознај го

Читај повеќе

Контроверзен избор на актерот кој ќе го глуми Доналд Трамп во нов биографски филм

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Oppenheimer

Читај повеќе

Фановите го избраа најомразениот лик од ТВ-серии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ема Стоун ветува екцентрична изведба во новиот филм Poor Things

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бредли Купер со задоволство повторно би глумел во франшизата The Hangover

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Barbie

Читај повеќе