Човек, помогни ми со мачево

Оваа мама мачка носејќи го своето маче в уста трчала кон двајца луѓе. Го провериле нејзиното маче и откриле дека телото му е ладно. Го однеле на ветеринар на итно лекување. Во меѓувреме, мачката отишла и донела уште едно маче. За среќа, здравјето на ова маче било добро. Набргу, мачката побегнала, но откако ја следеле, не можеле да ја најдат во околните улици. По долго пребарување, повторно ја забележале. Ги одвела кај друго маче кое исто така било болно. И ова маче го однеле на ветеринар. Подоцна, мачката донела четврто маче. Конечно, сите биле спасени и донесени дома, со сите мачиња во добро здравје по третманот, како и изгладнетата мама мачка.

реклама

Чек дис аут

Четири типа на пријатели

Четири типа на пријатели кои сите ги имаме

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Бегал од часови по глума

Read more

Нови видеа

play_arrow
Четири типа на пријатели

Четири типа на пријатели кои сите ги имаме

Read more
play_arrow

Како беше на скопското дерби Работнички - Вардар?

Read more
play_arrow

Како туната од морските длабочини стигнува до нашите чинии?

Read more
play_arrow

Топ 15 неверојатни полициски возила

Read more
play_arrow

Неверојатниот подем на аутсајдерот Брест

Read more
play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија Mother of the Bride

Read more
play_arrow

Грешки поради кои трицепсите не растат

Read more
play_arrow

7 клупски сезони што ветуваа многу, а завршија катастрофално

Read more
play_arrow
Дали магнезиумот помага за слабеење?

Дали магнезиумот помага за слабеење?

Read more
play_arrow
10-минутни вежби за дефинирани стомачни мускули

Вежби за дефинирани стомачни мускули

Read more
play_arrow

Дали фудбалот стана полош?

Read more
play_arrow

8 работи кои никој не ви ги кажува за постот

Read more