Чудните и непознати страни и фобии на Доналд Трамп

Постојат некои малку познати факти за претседателот на САД, Доналд Трамп за кои можеби ќе дознаете првпат.

Фан на борењето

Еден од најчудните моменти во кариерата на Трамп е неговата страст за борење. Тој долго време се дружеше со Винс Мекмахон, колега милијардер и извршен директор на Светска забава во борење (WWE), а казиното на Трамп во Атлантик Сити беше домаќин на Реслманија во 1998 година.

Фобија од микроби

Претседателот на САД многу се плаши од бактерии. Во интервју во 1993 година, тој изјави дека ги мие рацете „што е можно повеќе пати на ден“ и сака да пие преку сламка затоа што се плаши дека чашите може да се валкани. „Ми се допаѓа. Ми се допаѓа чистотата. Чистотата е добра”, изјави тогаш Трамп. Тој призна дека неговата гермофобија може да биде психолошки проблем, но рече дека тој никогаш не побарал професионален совет за своето опсесивно однесување. Добро е познато дека Трамп избегнува личен контакт и скоро никогаш не се ракува.

Ексцентрични фризури 

Трамп привлекува внимание со својата фризура, што понекогаш го прави предмет на потсмев. Неговата карактеристична техника на фрлање на перка назад често предизвикува потсмев, но Трамп сепак не ја менува фризурата.

Јадете брзо и нездраво

Според најновите податоци, Доналд Трамп тежи нешто над 110 килограми, што е прекумерна тежина според медицинските лица. Лекарот во Белата куќа забележува дека претседателот е сепак во добра здравствена состојба. Критичарите ја обвинуваат озлогласената нездрава диета на Трамп, која вклучува главно месо, стекови и брза храна, во комбинација со големи количини диетална сода. Трамп не секогаш се хранел на овој начин. Во својата книга во 2004 година „Размислувај како милијардер“, тој ја рекламира таканаречената диета Мар-А-Лаго, што ја рекламира како ефикасна за губење на тежина. Вклучува здрава, свежа и минимално обработена храна, како што е парен зеленчук.

реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Read more

Живот

Зошто жените се подобри во мултитаскинг?

Read more

КОРОНА прегореност: Не работиме од дома, туку живееме на работа

Read more

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Read more

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Read more

Магазин

Пет трикови до подобар секс

Читај повеќе

Зошто жените се подобри во мултитаскинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

Лекција за одговорно однесување: Вака се носи маска

Читај повеќе

Го зголемува ризикот од инфекција: Кој е најлошиот избор на заштитна маска?

Читај повеќе

КОРОНА прегореност: Не работиме од дома, туку живееме на работа

Читај повеќе

Зошто Шведска нема „втор бран“ на COVID-19?

Читај повеќе

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Читај повеќе

Диета која трае само 72 часа - дали би ја пробале?

Читај повеќе