Доналд Трамп

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Сенатот на САД едногласно го потврди законот со кој на вработените во федералните служби им се забранува користењето на апликацијата TikTok на службените електронски уреди.
Read more

Трамп: Носете заштитни маски, пандемијата се влошува

Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика Американците да носат заштитни маски, доколку не можат да задржат оддалеченост од други луѓе, и оцени дека ситуацијата со коронавирусот веројатно ќе се влоши.
Read more

Трамп: Сè повеќе и повеќе сум лут на Кина

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сè повеќе и повеќе е лут на Кина поради ширењето на пандемијата со коронавирусот.
Read more
play_arrow

Трамп COVID-19 го нарече Kung Flu

За време на еден од своите предизборни митинзи, американскиот претседател уште еднаш се пошегува на сметка на Кина давајќи му ново има на коронавирусот COVID-19.
Read more
filter

Чудните и непознати страни и фобии на Доналд Трамп

Постојат некои малку познати факти за претседателот на САД, Доналд Трамп за кои можеби ќе дознаете првпат.
Read more

Трамп: Администрацијата ќе инвестира повеќе во обука на полицајците

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека администрацијата ќе инвестира повеќе во обука на полицијата и ќе преземе чекори за зголемување на пристапот до капитал за мали бизниси во малцинските заедници.
Read more
play_arrow

На Меланија не ѝ е дојдено до смеење

Говорот на тело на претседателот и првата дама на САД редовно ги брануваат медиумите и јавноста.
Read more
реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more