ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

„Да задржиме топка барем еднаш, е*ате“ - ечеше Пике на Камп Ноу

ПСЖ ја победи Барселона со 4:1 во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампиони. Килјан Мбапе постигна три гола и цел натпревар ја уништуваше и онака ранливата одбрана на Барселона.

Ни Жерард Пике, кој се врати по тримесечно отсуство поради повреда, не можеше да ѝ помогне на Барселона во одбраната.

Легендарниот Каталонец беше еден од полошите поединци во тимот на Роналд Куман, а успеа и да се скара со својот соиграч Антоан Гризман при резултат 1:1 во 40-тата минута.

Жестока дебата

Кавгата се случи додека Французинот напаѓаше од левата страна, а Пике им се дереше на соиграчите, особено на Гризман, кој не се враќаше доволно за да помогне во одбраната.

„Ајде барем еднаш да задржиме посед, побогу. Ова е пекол, е*ате. Ајде. Да задржиме топка барем еднаш, е*ате!“

„Смири се, престани да викаш“, му рече Гризман.

„Аман Гризи, аман“, му одговори Пике, на што Гризман одговори: „Е*и се“.

"Не, е*и се ти. И онака се мачиме веќе пет минути“, додаде Пике.

Потоа, Гризман му рече да не вика, а тука се вклучи и Клемен Ленгле, кој се обиде да ги смири и да организира одбрана при прекинот.

„Трчаме како луди, да му е*ам мајката“, не престана Пике, а Гризман додаде: „И јас трчам“.

URL
реклама

Гејтс: Се ближи крајот на пандемијата

Read more

Најдобрите љубовни комбинации во хороскопот

Read more

Убавица на денот: Ноам Алон

Read more

Заев: Груевски да си дојде дома, оттука да коментира ако има што да каже

Read more

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе