ФИФА Светско првенство Катар 2022

Де Брујне: Не знам зошто ме прогласија за најдобар играч на натпреварот со Канада

Кевин де Брујне е зачуден зошто го доби признанието за најдобар играч на синоќешниот дуел со Канада на Светското првенство 2022.

Белгија во Ал Рајан ја победи Канада со 1:0 во натпревар кој не ги исполни очекувањата на фудбалската јавност.

– Мислам дека не одиграв добар натпревар. Не разбирам зошто такво признание за мене. Можеби поради името? – изјави зачудено Де Брујне.

Белгија по првото коло е лидер во Ф-групата со три бода, Хрватска и Мароко имаат по еден, Канада е без бод. 

реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

Прашање за ракија на британскиот „Милионер“ што само мама знае да го одговори

Read more

Фудбал

Македонија У-19 ги доби противниците за пласман на ЕП

Read more

10 најпосакувани фудбалери кои стануваат слободни на крајот од сезоната

Read more

Ахмедхоџиќ одби да ја носи капитенската лента со боите на виножитото

Read more

Голем удар за Њукасл: Голманот ќе паузира четири месеци

Read more
 

Спорт

Македонија У-19 ги доби противниците за пласман на ЕП

Читај повеќе

10 најпосакувани фудбалери кои стануваат слободни на крајот од сезоната

Читај повеќе

Ахмедхоџиќ одби да ја носи капитенската лента со боите на виножитото

Читај повеќе

Колку заработи Ѓоковиќ во 2023 година?

Читај повеќе

Голем удар за Њукасл: Голманот ќе паузира четири месеци

Читај повеќе

Kако Арсенал во 97. минута дојде до победа што ја чекаше цели 37 години?

Читај повеќе

Што ќе се случи со фудбалерот кој доби отказ бидејќи ја поддржа Палестина?

Читај повеќе

Кошаркарите на Монако гневни по поразот од Партизан: Ова е срам за Евролигата

Читај повеќе

Тер Штеген ќе го оперира грбот, ќе отсуствува три месеци

Читај повеќе