Кошарка

Дебакл на Кливленд, Лејкерси подобри од Спарс

12. јануари 2018 - 8:34 | М.Д.

Кошаркарите на Торонто Репторс убедливо ја совладаа екипата на Кливленд Кавалирс со резултат од 133:99.

Уште од самиот почеток Репторси тргнаа во офанзива и веќе на полувреме имаа 25 поени предност.

До крајот на натпреварот разликата растеше и така стигнаа до неочекувано убедлива победа.

Единствено Леброн Џејмс беше на висина на задачата во редовите на Кливленд и успеа да забележи 26 поени.

И Лос Анџелес Лејкерс приредија изненадување, бидејќи успеаја да ја победат екипата на Сан Антонио Спарс со резултат од 93:81.

Резултати:

Торонто Репторс – Кливленд Кавалирс 133:99

Сакраменто Кингс – Лос Анџелес Клиперс 115:121

Лос Анџелес Лејкерс – Сан Антонио Спарс 93:81

Коментирај