Десет намирници што треба да се избегнуваат

Дали знаете дека околу 600 милиони луѓе низ светот годишно заболуваат од консумирање на штетна храна, а 420.000 умираат од неа?

Здравата и правилна исхрана е важна за правилно функционирање на организмот и работата на органите, па затоа треба да внимавате каков вид на храна јадете.

Во видеово ќе погледнете кои 10 штетни намирници треба да ги избегнувате. На листата е и белиот леб кој содржи глутен и шеќери.

реклама

Здравје

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Read more

Трудниците со ковид имаат повеќе компликации при породувањето

Read more

Зошто со годините потешко го поднесуваме мамурлакот?

Read more

Четири видови месо што треба да ги консумирате и две кои треба да ги избегнувате

Read more

Нови видеа

play_arrow

Две причини зошто луѓето се лоши родители

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „Single All The Way“

Read more
play_arrow

Видеоиграта „Rainbow Six Extraction“ пристигнува на 20 јануари

Read more
play_arrow

10-минутен тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Што би се случило ако Земјата ротира со брзина на светлината?

Read more
play_arrow

Седумте најдобро чувани рецепти од милијарди долари

Read more
play_arrow

Нов Господар на прстените: Откриена суперпланета 200 пати поголема од Сатурн

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за анимираниот филм „Sing 2“

Read more
play_arrow

Четири начини како до пошироки рамена

Read more
play_arrow

Вежбајте дома: Кардио тренинг без скокање

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Porsche 911 Turbo S или Taycan Turbo S?

Read more
play_arrow

Идиоти во автомобили, фејл компилација

Read more