Десет одлични фудбалери со најлоши статистики

Фудбалот е на пауза, но не и анализите на клубовите и играчите.

Екипата на Football Daily обожава статистики и разгорување на страстите кај фудбалските фанови со нивните анализи, проценки и топ листи, а сега е идеално време баш за тоа.

Кога се зборува за статистика на играчите, важи старата народна изрека: „Баба лаже, трап не лаже“. Иако има фудбалери чиј талент е неоспорен, кај некои статистиката покажува дека не се снаоѓаат баш најдобро, особено по трансфер од еден во друг клуб, или од една во друга земја.

Сепак, има фудбалери како Зидан и Иниеста за кои статистиката не може да ви каже сѐ. Со бројни освоени Светски и Европски првенства, како и ЛШ титули, тие неоспорно се фудбалски великани, што покажува дека и статистиката треба да се земе со доза резерва.

Погледнете ја анализата на Football Daily и кажете ни дали се согласувате со нив:

реклама

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Во Србија се урна воен авион, пилотот загина

Read more

Трудница го спаси сопругот од напад на ајкула

Read more

Фудбал

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Read more

Шкендија-Тотенхем низ фотографии

Read more

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Read more

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Спорт

  • play_arrow

„Кралот“ и Лејкерс сигурно чекорат кон финалето на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

На која позиција ќе игра Бејл под Мурињо?

Читај повеќе
  • filter

Шкендија-Тотенхем низ фотографии

Читај повеќе
  • play_arrow

Флик славеше, Лопетеги оптимистичен и во поразот

Читај повеќе

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Читај повеќе
  • play_arrow

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Читај повеќе

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Читај повеќе

Ибра: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја

Читај повеќе

Познат датумот кога ќе се одржи финалниот турнир во Лигата на нациите

Читај повеќе