Директно од 3019 година: Renault TREZOR е најубавиот автомобил во светот

Кога автомобилските дизајнери ќе решат да креираат магија, понекогаш успеваат да креираат нешто толку магично што ќе ве натера да останете со подзината уста. Еден од тие автомобили е Renault TREZOR – концепт на француската компанија кој изгледа како да допатувал директно од иднината.

Renault TREZOR е автомобил кој не е наменет за секојдневна употреба – тоа би требало да ви е јасно уште по самиот изглед на возилото. Но, внатрешниот и надворешниот дизајн покажуваат колку способна е станата автомобилската индустрија во последните години, барем кога се работи за разбирање на естетиката и потребите на возачите.

Со TREZOR нема да добиете чувство како на семеен автомобил, туку ќе се почувствувате како вистински тркач во суперавтомобил. Всушност, Renault TREZOR е токму тоа – суперавтомобил.

реклама

Авто-мото

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more
play_arrow

Голема експлозија и во Русија

Read more
play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Read more
play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Read more
play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more
play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more