Директно од 3019 година: Renault TREZOR е најубавиот автомобил во светот

Кога автомобилските дизајнери ќе решат да креираат магија, понекогаш успеваат да креираат нешто толку магично што ќе ве натера да останете со подзината уста. Еден од тие автомобили е Renault TREZOR – концепт на француската компанија кој изгледа како да допатувал директно од иднината.

Renault TREZOR е автомобил кој не е наменет за секојдневна употреба – тоа би требало да ви е јасно уште по самиот изглед на возилото. Но, внатрешниот и надворешниот дизајн покажуваат колку способна е станата автомобилската индустрија во последните години, барем кога се работи за разбирање на естетиката и потребите на возачите.

Со TREZOR нема да добиете чувство како на семеен автомобил, туку ќе се почувствувате како вистински тркач во суперавтомобил. Всушност, Renault TREZOR е токму тоа – суперавтомобил.

реклама

Авто-мото

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more