ФИБА ЕВРОБАСКЕТ ЧЕШКА/ГРУЗИЈА/ИТАЛИЈА/ГЕРМАНИЈА 2022

Дончиќ и соиграчите се пијанчеле до зори пред дуелот со Полска?

Кошаркарите на бранителот Словенија доживеаја неочекувана и шокантна елиминација од Полска во четвртфиналето на ЕвроБаскетот, а сега се појавија и информации за наводен голем скандал, нешто што му кумувало на тој пораз.

Кога Полјаците со 90:87 ја победија и елиминираа Словенија во Берлин, низ целиот свет одекна веста за големото изненадување и расплаканиот Лука Дончиќ. Сега, два  дена по завршувањето на ЕвроБаскетот, излегоа сериозни обвинувања според кои словенечките кошаркари натпреварот го играле со мамурни поради целоноќна пијанка.

Кошаркарскиот портал Bhbasket.ba излезе со ексклузивна информација од свои извори, што доколку се покаже како точна ќе предизвика голем скандал во словенечката кошарка.

„Од наши извори од Берлин дознаваме како репрезентативците на Словенија ноќта пред натпреварот со Полска имале пијанка за паметење. Пијанката завршила во 5 часот утреото. Мамурни од пијачките и јадењето потоа излегле на мегдан со 'напалената' и шутерски расположена Полска“, пишува порталот.

Засега нема реакција од КЗС, Кошаркарската федерација на Словенија.

реклама

Авион ја промаши пистата кај Монпелје и заврши во езеро

Read more

Потенцијално сценарио: Како би изгледал нуклеарниот напад на Путин во Украина?

Read more

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Read more

Прво сценарио: Русите фрлаат нуклеарка, Американците одговараат и толку  - кое е второто?

Read more

Кошарка

Сопственикот на Феникс Санс го продава клубот

Read more

Дончиќ и соиграчите се пијанчеле до зори пред дуелот со Полска?

Read more

Возрасната граница за НБА драфтот спуштена на 18 години

Read more

Најдобрата петорка на ЕвроБаскетот со Јанис, без Дончиќ и Јокиќ, Вили МВП

Read more
 

Спорт

Надал се повлече од Лејвер купот

Читај повеќе

Почина македонскиот ракометен тренер Андон Бошковски

Читај повеќе
  • play_arrow

Што им кажа расплаканиот Федерер на децата додека ги прегрнуваше?

Читај повеќе
  • play_arrow

Маркес повторно блесна во Јапонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Надал плачеше за Федерер, на крајот и Ѓоковиќ се расплака

Читај повеќе

Лига на нации: Македонските фудбалери поразени на гостувањето во Грузија 

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Навивач се самозапали на терен пред очите на Федерер, Надал и Ѓоковиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови и асистенции на Пандев за Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Швајцарија забрани летање орли во Катар

Читај повеќе