„Dream Home Makeover“ - ново шоу за реновирање на Netflix

Ако обожавате реални шоуа со реновирање, Netflix знаат точно како да ги задоволат вашите потреби.

Новото шоу насловено „Dream Home Makeover“ ја следи работата на Сид и Шеа Мекгри, креативна двојка која успеа да го изгради бизнисот преку социјалните мрежи.

Првата сезона од шоуто се состои од шест 30-минутни епизоди, а во секоја од нив ќе го следиме развојот на нов проект за редизајнирање и реновирање во домот, од нискобуџетни реновирања на дневна соба до целосна трансформација на домот.

Серијалот е во продукција на Goodbye Pictures.

Премиерата е на 16 октомври, а трејлерот погледнете го во продолжение:

Remote video URL
Тагови
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Филм & ТВ

Објавен трејлерот за „Dreamland“ - новиот трилер со Марго Роби

Read more

Мемиња во кои ќе се пронајдат вистинските фанови на „Friends“

Read more

„The Mandalorian“ доби искрен трејлер

Read more

Ново ДВД со пет македонски дигитално реставрирани филмови

Read more

Сцена

  • play_arrow

Објавен трејлерот за „Dreamland“ - новиот трилер со Марго Роби

Читај повеќе
  • filter

Мемиња во кои ќе се пронајдат вистинските фанови на „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Mandalorian“ доби искрен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Македонија оди на Евровизија 2021, но дали со Васил?

Читај повеќе

Ново ДВД со пет македонски дигитално реставрирани филмови

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за „The Midnight Sky“ со Џорџ Клуни во главната улога

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најстрашни сцени од серии на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Адел со духовит коментар за слабеењето: Ова е половината од мене што ја избрав

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе