Едноставен рецепт за босанска алва

Традиционално воочи муслиманскиот празник рамазан верниците на Балканот подготвуваат десерти, а доста популарна е босанската алва, која, се разбира, може да ја јадат сите, без разлика на верата.

Алвата потекнува од Персија, а преку Блискиот Исток и Отоманската Империја стигнала на Балканот, каде и денес е многу популарна, особено во Грција и Турција.

Во Босна и Херцеговина алвата, или како што тие ја нарекуваат - халва, се подготвува по повод мубарек ноќта и воочи празниците, како и по повод рамазан.

Во османлискиот период овој десерт го правеле и продавале алваџиите во нивните алваџински продавници. До 1908 година во Сараево имале специјална чаршија за халваџилук. Со оваа работа најмногу се занимавале Македонците и Албанците.

Алва е слатко јадење направено од брашно, масти или шеќер и од сусам или други адитиви.

Потребни состојки:

  • 100 гр путер или маргарин
  • 100 гр брашно
  • 100 гр шеќер
  • 200 мл вода
  • 1 ванилин шеќер
  • ореви или кокос за декорација

Подготовка:

Првата работа што треба да ја направите е да стопите 100 грама путер и да оставите целосно да се растопи. Потоа додадете 100 грама брашно. Потребно е смесата постојано да се меша 10 минути, внимавајќи да не изгори алвата.

Во друга тава ставете 200 милилитри вода и 100 грама шеќер и додадете една кесичка ванилин шеќер. Потоа зовријте ги водата и шеќерот и додадете ги во смесата со путерот и брашното. По неколку секунди почнете да ја мешате смесата за да не се формираат грутки.

Кога алвата е готова, оставете ја да се излади неколку минути, а потоа обликувајте ја со лажица. На крајот секое парче алва украсете го со ситно сечкани ореви или кокос.

Remote video URL
Тагови
реклама

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Рецепти

Евтино, а вкусно: Макарони со компири и сланина

Read more

Рецепт на денот: Посна лазања со спанаќ и печурки

Read more

Се сеќавате ли на ламбада? Рецепт за оваа легендарна торта која буди носталгија

Read more

Лажна пица од зелка и компири место тесто

Read more
 

Магазин

Евтино, а вкусно: Макарони со компири и сланина

Читај повеќе

Зошто е важно да внесувате цинк и кои се најдобрите извори?

Читај повеќе

Пет загрижувачки начини на кои студеното време влијае на телото

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Најубавата собирачка на топчиња која го крсти детето по Рафаел Надал

Читај повеќе

Колку време смеете да го чувате месото во замрзнувач?

Читај повеќе

Луѓето родени во 90-тите имаат полошо ментално здравје од која било друга генерација

Читај повеќе

Зошто родителите сè почесто го бираат шведскиот модел на воспитување деца?

Читај повеќе

Само уште неколку часа ве двојат од луксузно патување во Дубаи, BMW1, iPhone 14 pro, гејминг лаптоп Lenovo

Читај повеќе
  • play_arrow

Доктор предупредува што може да се случи ако спиеме само 5 часа

Читај повеќе