Едноставен трик со кој ќе се заштитите од комарци

Комарците како да обожуваат дождливо време, па веќе почнаа да напаѓаат. Со овој едноставен и евтин трик ќе успеете да ги избегнете не само комарците, туку и мувите.

Потребни се две состојки, лимон и каранфилче, зачин кој има повеќе намени.

Постапка:

Исечете го лимонот на половина, а потоа во секоја половина забодете каранфилче. Така подготвениот лимон ставете го покрај местата каде спиете и веднаш успешно ќе се ослободите од комарците во спалната соба.

Оние кои го пробале трикот велат дека делува и против мравки и муви, а освен тоа ова  е еден од најдобрите начини за природно освежување на просторијата.

Тагови
реклама

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Чек дис аут

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Read more

Најскапата маска против COVID-19 е од злато и дијаманти

Read more

Мајк Тајсон три рунди се бореше со ајкули и победи со „нокаут“

Read more

Магазин

Дизајн за авионите по пандемијата: Повеќе простор, помалку контакти

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци важат за уредни, а кои уживаат во хаос?

Читај повеќе

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Читај повеќе

Германците скептични: Руската вакцина може да биде опасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Десет начини како да зготвите модар патлиџан

Читај повеќе
  • play_arrow

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Читај повеќе

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Читај повеќе

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

Читај повеќе