Елтон Џон заразен со корона, ја откажа турнејата

Славниот пејач Елтон Џон мораше да откаже два концерти  во Далас поради позитивен ковид тест.

 74-годишниот пејач е позитивен на коронавирусот SARS-CoV-2. Со оглед на тоа што има примено три дози вакцина, пејачот има само благи симптоми и се надева дека брзо ќе се врати на сцената за да ја продолжи почнатата турнеја, пренесе AP.

Планирано беше на 25 и на 26 јануари да настапи во Далас, а сите кои купија билети истите ќе им важат за новите термини кои наскоро ќе бидат познати. Музичарот ја започна турнејата „Farewell Yellow Brick Road“ уште во септември, 2018 година, а во план беа повеќе од 300 концерти за три години.

Но, поради пандемијата со коронавирусот неговите планови се одложија, па концертите планирани за 2020 година во САД успеа да ги продолжи на 19 јануари годинава.

Европските концерти на оваа светска турнеја ги откажа за 2023 година, пренесе AP.

Тагови
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Музика

Концертот на Deep Purple пориди временските услови се сели во СЦ Борис Трајковски

Read more
Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Read more

Џеј Ло: На публиката сакам да ѝ дадам содржина, не само тресење на задникот

Read more

Првото EP на Пијан Славеј е сè што ни треба ова лето

Read more
 

Сцена

Дали „The Simpsons“ ги предвидоа и мајмунските сипаници?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дигитален форензичар вели дека фотографиите на Амбер Херд со модринки се „модифицирани“

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина легендарниот актер Реј Лиота, ѕвездата на Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

По 19 сезони дојде крај за шоуто на Елен Деџенерис, денес е последната епизода

Читај повеќе

Кејт Мос: Џони Деп никогаш не ме турнал, ниту ме удрил

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Morbius

Читај повеќе

Презакажан концертот на Дајте музика

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најлоши работи кои ги направи Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е филмот што го засени „Top Gun“ во Кан?

Читај повеќе