Eмили Рајтаковски е бремена: Детето само ќе каже кој пол е

Манекенката и актерка за Vogue потврди дека е бремена и зборуваше за своите ставови за мајчинството.

Ова ќе биде прво дете за Емили Ратајковски и нејзиниот сопруг, филмскиот продуцент Себастијан Бер-Меклард.

„Кога со сопругот ќе кажеме за бременоста, по честитките, сите прашуваат дали знаеме какво дете сакаме (машко или женско). Сакаме да одговориме дека нема да го знаеме полот сѐ додека нашето дете не наполни 18 години и дека тогаш само ќе си каже. Сите се смеат на тоа", вели 29-годишната Ратајковски во текстот за Vogue.

URL

Заедно со фотографијата од насловната страница на списанието каде си го гали стомакот, таа објави и видео во кое за момент позира целосно гола, а јасно е дека е бремена.

 

реклама

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Read more

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Read more

Заев се правда: Жалам што интервјуто предизвика негативни реакции

Read more

Живот

Хороскоп за 2021: Година на промени за сите, освен за еден знак

Read more

Животот на Диего Марадона низ фотографии

Read more

Маск: Првите жители на Марс ќе живеат во стаклени куполи

Read more

Милијардер на вработените им даде подарок вреден 23,5 милиони евра

Read more

Магазин

Хороскоп за 2021: Година на промени за сите, освен за еден знак

Читај повеќе

Знаете ли за што размислуваат мажите во текот на сексот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали би си купиле ваков кревет?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Читај повеќе
  • filter

Наместо со Марадона, луѓето се збогуваат со Мадона

Читај повеќе

Дали земањето брис за КОВИД-тест го оштетува мозокот и други митови за коронавирусот

Читај повеќе

Смути со банана и јагоди за брз и здрав појадок

Читај повеќе
  • filter

Животот на Диего Марадона низ фотографии

Читај повеќе

Хороскопски знак кој сака да шефува и во спалната соба

Читај повеќе