Eмили Рајтаковски е бремена: Детето само ќе каже кој пол е

Манекенката и актерка за Vogue потврди дека е бремена и зборуваше за своите ставови за мајчинството.

Ова ќе биде прво дете за Емили Ратајковски и нејзиниот сопруг, филмскиот продуцент Себастијан Бер-Меклард.

„Кога со сопругот ќе кажеме за бременоста, по честитките, сите прашуваат дали знаеме какво дете сакаме (машко или женско). Сакаме да одговориме дека нема да го знаеме полот сѐ додека нашето дете не наполни 18 години и дека тогаш само ќе си каже. Сите се смеат на тоа", вели 29-годишната Ратајковски во текстот за Vogue.

URL

Заедно со фотографијата од насловната страница на списанието каде си го гали стомакот, таа објави и видео во кое за момент позира целосно гола, а јасно е дека е бремена.

 

реклама

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Контроверзниот еротски филм „365 Days “ сепак ќе добие уште две продолженија

Read more

Како ќе изгледа фабриката за вакцини во Србија?

Read more

Живот

Зошто е добро да одгледувате растенија во вашиот дом?

Read more

Австрија не признава руска и кинеска вакцина за во „зелениот пасош“

Read more

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Read more

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Read more
 

Магазин

  • filter

Дизајн „боли глава“

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто е добро да одгледувате растенија во вашиот дом?

Читај повеќе

Белоглавиот мршојадец Сунчица се врати на Балканот

Читај повеќе

Австрија не признава руска и кинеска вакцина за во „зелениот пасош“

Читај повеќе
  • play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

За меки стапала - домашен спа педикир со две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Читај повеќе

Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Читај повеќе
  • play_arrow

Лосос на три начини

Читај повеќе