Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Кристијано Роналдо без сомнеж вреди за сите 118 милиони евра што Јувентус ги плати за него летото во 2018 година.

Има некои фудбалски фанови кои се сомневаа дека вреди да се плати толку за играч на 30-тина години, но Португалецот ја оправда сумата и е во одлична форма.

Иако деби сезоната во Јуве не му беше најсјајна (постигна „само“ 28 гола), сепак ѝ помогна на „Старата дама“ да се прослави во Серија А.

Пред пандемијата да ја прекине сезоната, Роналдо блескаше со 21 гол во 22 натпревари и 35-годишниот напаѓач не покажува знаци на забавување.

Сепак, некои фудбалски фанови секогаш ќе сакаат да се фаќаат за промашувањата наместо за победите, па така еден духовит фан на Барса направи компилација од „најдобрите вештини“ на Роналдо во дресот на Јуве.

На Роналдо и на навивачите на Јуве можеби нема да им се допадне ваквата шега, но вреди да погледнете дека и Роналдо на моменти сепак е само човек.

реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Филипче: По подолго време имаме двојно повеќе оздравени пациенти од новодијагностицирани

Read more

Фудбал

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Read more

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за Втора МФЛ – Запад

Read more

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Read more

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Read more

Спорт

АТП со важна промена во системот за рангирање

Читај повеќе

Кој ќе го купи Милинковиќ-Савиќ на попуст?

Читај повеќе

13 фудбалери имаат коронавирус, откажани бараж натпреварите за Втора МФЛ – Запад

Читај повеќе

Алегри пред две години го одбил Реал Мадрид

Читај повеќе
  • play_arrow

Сетјен за пеналот на Реал: Сѐ помалку го разбирам ВАР

Читај повеќе

Хамилтон не барал од пилотите да клекнат

Читај повеќе
  • play_arrow

На 4 кола до крајот Зенит ја одбрани титулата

Читај повеќе
  • play_arrow

Пандев со 93. гол во Серија А, Наполи ја доби Рома

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса им се врати на победите, рекорди за Меси и Фати

Читај повеќе