Фановите на Арсенал можат мирно да спијат, Обамејанг потпиша нов договор

Веста дека напаѓачот на „Топчиите“ ќе остане во Лондон барем до 2023 година е пречекана со големо олеснување кај навивачите на Арсенал.

Пјер-Емерик Обамејанг стави крај на шпекулациите кои го селеа од „Емирејтс“ откако денеска потпиша нов 3-годишен договор со Арсенал.

Габонскиот интернационалец имаше важечки договор кој му истекуваше во јуни наредната година и веќе неколку месеци немаше никаков напредок одолу продолжување на соработката.

„Навивачи на Арсенал! Конечно!! Само да знаете, штотуку го потпишав“, се обрати Обамејанг во живо од стадионот.

„Се чувствувам навистина добро тука, ова е голем ден и се надевам и вие уживате во него. Го потпишав договорот бидејќи сакам да станам легенда на Арсенал и можеби и да оставам трага тука. Треба многу да се сработи за да се стане легенда, знам, но ќе дадам сѐ од себе како и секогаш“, рече тој.

реклама

Кои се петте најмалку посетени земји во светот?

Read more
Дали ДНК тестот може да предвиди како изгледате?

Дали ДНК тестот може да предвиди како изгледате?

Read more
Столтенберг: Вратата на НАТО е отворена, а вие сте на прагот

Столтенберг: Вратата на НАТО е отворена, а вие сте на прагот

Read more
Каљари изненадува, по Наинголан ги донесе Симеоне и Олсен

Каљари изненадува, по Наинголан ги донесе Симеоне и Олсен

Read more

Фудбал

Клоп, Флик и Нагелсман - кандидати за тренер на годината

Read more

Суарес со солзи го напушти тренинг центарот на Барселона

Read more

УЕФА ги објави номинациите: Прв пат по 10 години без Меси или Роналдо

Read more

Реал демантира: Ниту Одегард, ниту кој било друг има корона

Read more

Спорт

Шеснаесет ракометари на Работнички заразени со корона

Читај повеќе

Промена на датумот на играње на средбата на ПСЖ – Вардар 1961

Читај повеќе

Клоп, Флик и Нагелсман - кандидати за тренер на годината

Читај повеќе
  • play_arrow

Суарес со солзи го напушти тренинг центарот на Барселона

Читај повеќе

УЕФА ги објави номинациите: Прв пат по 10 години без Меси или Роналдо

Читај повеќе

Стефано Доменикали ќе ја предводи Формула 1

Читај повеќе

Реал демантира: Ниту Одегард, ниту кој било друг има корона

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Џокерот: Хауард провоцира, а Јокиќ „мртов ладен“

Читај повеќе

Барселона со парите од продажбата на Семедо ќе го купи Депај

Читај повеќе