Арсенал

Артета ја пронајде деветката во Бундеслигата

Во последните недели се шпекулираше дека Милан е блиску до доведување на словенечкиот напаѓач Бенјамин Шешко од Лајпциг, но ситуацијата значително се промени.
Read more
play_arrow

Арсенал ја продолжи борбата за тројната круна со најголемата победа против Челси во својата историја

Фудбалерите на Арсенал го победија Челси со 5:0 во лондонското дерби и со тоа остварија уште еден важен чекор во борбата за титулата англиски шампион.
Read more

Kако Арсенал во 97. минута дојде до победа што ја чекаше цели 37 години?

Фудбалерите на Арсенал синоќа во вистинскa голеада и спектакл славеа кај Лутон на гости, а тоа е триумф што Топџиите го чекаа долги 37 години.
Read more

Артета го отпиша најскапото промашување во историјата на Арсенал

Францускиот напаѓач Никола Пепе беше најскапото засилување на Арсенал до доаѓањето на Деклан Рајс од Вест Хем.
Read more

Жоржињо објасни зошто си заминал од Челси

Италијанскиот репрезентативец за само 48 часа се договорил со Арсенал откако во Челси му рекле дека повеќе не е во нивните планови.
Read more

Deadline: Жоржињо во Арсенал, Канселу во Баерн, Зијеш во ПСЖ

Три интересни трансфери се случија на последниот ден од зимскиот преоден рок, кој на Стариот континент се затвора вечерва.
Read more

Тен Хаг: Арсенал е заслужено во водство, од нас зависи дали ќе ги запреме

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, ги сподели своите размислувања пред големото дерби со Арсенал во англиската Премиер лига.
Read more

Невил: Арсенал нема да ја освои титулата, нема да биде ни втор

Поранешниот англиски репрезентативец и поранешен капитен на Манчестер Јунајтед тврди дека лидерот во Премиер лигата нема да издржи до крај.
Read more
play_arrow

Арсенал продолжи да „меле“

Фудбалерите на Арсенал го совладаа Вест Хем со резултат 3:1 во 17. коло од Премиер лигата и дополнително се зацврстија на лидерската позиција на табелата.
Read more
play_arrow

Арсенал со шокантен пораз веројатно ја испушти Лигата на шампионите

Фудбалерите на Арсенал со шокантен пораз од Њукасл на гости најверојатно го загубија местото во Лигата на шампионите, кое до синоќа речиси го имаа и зависеше најмногу од нив самите.
Read more

Артета го продолжи договорот со Арсенал

Read more
play_arrow

Не помогна ни Роналдо: Арсенал го совлада Манчестер Јунајтед

Нов пораз за „Црвените ѓаволи“ кои попладнево загубија на гостувањето во Лондон кај тимот на Арсенал.
Read more
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more