Формулата за добар секс постои – ако сакате да се потрудите

Сексот е столбот на секоја врска, а ако ви недостасува страст во врската, еве како да го подобрите сексуалниот живот.

Истражувајте- ова не мора да го правите за време на секој секс, но секојпат кога со партнерот ќе пробате нешто ново, го зачинувате сексуалниот живот.

Хемија- ова можеби звучи како клише, но всушност е еден од најважните аспекти за одличен секс. Сексот без хемија е како да јадете леб за ручек: ќе ја задоволите желбата за храна, но не добивате некакво задоволство.

Не оптеретувајте се за неважни работи- ќе ви биде непријатно доколку дозволите да биде така. Иако може да се случи да се испушти некој звук за време на сексот, нема потреба зошто треба да се чувствувате неудобно поради тоа.

Понекогаш е добро да бидете со некој/а кој/а физички ве возбудува, иако немате исти животни цели и ставови.

Предигра- за многумина, предиграта е поважна од самиот секс. Плус, што подолго трае, толку подобар е сексот.

Природна комуникација- само што се сретнавте или имате секс со години- тоа е неважно. Треба да се потрудите да ги знаете желбите на другиот. Или се сложувате, или не.

Дали партнерот ужива- ова е особено важно, затоа што ако забележите дека партнерот е незаинтересиран во текот на чинот, тогаш и вашето расположение автоматски паѓа. Но, ако и двајцата сте ентузиастични, тогаш техниката и искуството не се толку важни.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Љубов и секс

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Read more

Јасни сигнали кои покажуваат дека е готово со вашиот брак

Read more

Какво ќе биде ова лето на љубовен план за вашиот хороскопски знак?

Read more

Пријателство со бенефиции: Пет работи кои треба да ги знаете

Read more

Магазин

  • play_arrow

Цел свет го знаеше како малиот Херкулес, а денес е непрепознатлив

Читај повеќе

Намирници кои го прочистуваат црниот дроб

Читај повеќе

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Читај повеќе
  • play_arrow

Предлог за ручек: Ќофте во бел сос

Читај повеќе
  • play_arrow

Направи сам: Средство за чистење када од само две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Читај повеќе

Луѓето со оваа крвна група најмногу привлекуваат комарци

Читај повеќе

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Читај повеќе

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Читај повеќе