Фризура која никогаш не излегува од мода

Трендовите се менуваат секоја есен, но боб фризурата никогаш не излегува од мода, пишува Cosmopolitan.

Боб фризурата прилега на секој облик на лице, а е омилена и на познатите личности.

Доколку размислувате да го промените имиџот, со оваа фризура не можете да погрешите, а треба да внимавате само на должината.

Доколку имате овално лице тогаш изберете должина до брадата, а доколку имате долгнавесто лице изберете краток боб.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

volume @yslbeauty effet faux cils

A post shared by Kaia (@kaiagerber) on

Оваа фризура лесно се одржува и стилизира.

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more

Стил

Пред и потоа: Колку може фризурата да ве трансформира?

Read more

Најновата колекција фустани на H&M од рециклирани материјали

Read more

Детски цртежи на насловната на италијански Vogue

Read more

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Читај повеќе

СЗО пресуди: Хидрохлорокинот не ја намалува смртноста од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Читај повеќе

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе