Северина или Ирина?

Северина на концертот во Задар блесна во краток фустан со светки, а истата креација минатата година ја носеше и познатата манекенка Ирина Шајк.

Есента минатата година, H&M ја претстави соработката со Rabanne, поточно футуристичка колекција базирана на легендарните креации на покојниот шпански дизајнер Пако Рабан.

На претставувањето на оваа колекција во парискиот клуб Silencio во октомври 2023 година, Ирина Шајк блесна во една од највпечатливите комбинации, мини фустан составен од сребрени и златни дискови.

Мини фустанот со прерамки со V-деколте е направен од испреплетени дискови со светки во различни големини и тонови кои се движат со телото. Со оглед на тоа што се работи за фустан без вградена постава, Ирина носеше бел мини фустан одоздола, порабен со тантела.

Хрватската пејачка го облече тој фустан на концерт во големата сала „Крешимир Ќосиќ“ која беше исполнета до крај.

Под впечатливиот мини модел таа носеше боди во боја на кожа, а на нозете златни потпетици.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Severina (@severina)

Модниот избор предизвика воодушевување кај фановите и бројни комплименти под фотографиите на социјалните мрежи.

реклама

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Read more

20-годишниот Томас Метју Крукс е атентаторот на Трамп, Тајната служба го застрела

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Грција почна жестоко да казнува за прекршување правила на плажите

Read more

Стил

3 чекори како да ги обновите веѓите откако премногу сте ги истенчиле

Read more

Каде треба да го чувате парфемот во лето?

Read more

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more
 

Магазин

Што ни се случува во телото ако цел ден сме под клима?

Читај повеќе
  • filter

Која Џорџа Мелони си денес?

Читај повеќе

Кои пијалаци го замастуваат црниот дроб?

Читај повеќе

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Читај повеќе
  • play_arrow
Четири лесни рецепти за вкусен киш

4 лесни рецепти за вкусен киш

Читај повеќе

Малите ноќни закуски по 21 часот може да бидат лоши за вашето здравје

Читај повеќе

Паста карбонара со маслинки

Читај повеќе
  • play_arrow

Иранска реклама од 70-тите

Читај повеќе

Четири намирници кои всушност ви помагаат да изгубите тежина

Читај повеќе