Џеј Ло не се откажува од трендот на сезоната

Џенифер Лопес овој вторник беше фотографирана како излегува од својот пентхаус вреден 25 милиони долари на Менхетен, а актерката беше тешко да не се забележи поради изданието во кое се појави.

Имено, популарната Џеј Ло за утринското појавување на дожд одбрала гламурозна кафеава бунда, која ја искомбинирала со сива ролка и црни тесни панталони.

Изгледот го комплетираше со бели крупни патики, а носеше и очила за сонце.

Изгледа дека 54-годишната актерка не се откажува од трендот на сезоната наречен „mob wife aesthetic“, односно естетиката на мафијашка сопруга, која вклучува бунди и златен накит како и облека со истакнати логоа.

URL

За споменатиот тренд е заслужна класичната американска драмска серија „The Sopranos“. Серијата, која многумина ја сметаат за најдобра ТВ серија на сите времиња, стана вирална на TikTok во текот на февруари.

Значајни жени кои ја инспирираат естетиката ја вклучуваат Кармела Сопрано од гореспоменатата серија и членовите на актерската екипа на реалното ТВ шоу „Моб Wives“, како што се Дрита Д'Аванзоу и Керен Гравано.

Тагови
реклама

Експертите предупредуваат: Летниот одмор на Медитеранот може да стане опасен по здравјето

Read more

Доаѓа невреме: Пороен дожд и грмежи, силен ветер и град попладнево ќе ја зафатат Македонија

Read more

Историски резил во францускиот парламент

Read more

5 симптоми кои укажуваат на проблеми со црниот дроб

Read more

Стил

Скриени пораки од изданието на Кејт на Вимблдон: Која е симболиката на фустанот?

Read more

3 чекори како да ги обновите веѓите откако премногу сте ги истенчиле

Read more

Каде треба да го чувате парфемот во лето?

Read more

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more
 

Магазин

Не можете да заспиете дури и кога сте уморни? Постои решение за овој проблем

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најнеобичните историски артефакти ширум светот?

Читај повеќе

Неделен хороскоп од 22 до 28 јули: Што го чека вашиот знак?

Читај повеќе

Колку чекори дневно треба да правите за да бидете фит?

Читај повеќе

Сицилијанска паста со леблебии, ореви и рукола

Читај повеќе

Високиот крвен притисок често се маскира, кои симптоми го откриваат?

Читај повеќе

Како да се ослободите од мувлата што се лепи на силиконот во веце?

Читај повеќе
  • play_arrow

Путин во фустан во боите на виножитото во ревија создадена со вештачка интелигенција

Читај повеќе

На што треба да внимаваат дијабетичарите за време на летниот одмор?

Читај повеќе