Ирина Шајк во no pants тренд, но сите гледаа во нејзините чевли

Руската манекенка повторно беше во центарот на вниманието поради едно модно издание, а оваа недела се приклучи на трендот no pants со чевли кои ги украдоа сите погледи.

Ирина Шајк присуствуваше на промоцијата на колекцијата H&M x Rokh на Dover Street Market во Лондон, каде ги покажа своите долги нозе приклучувајќи се во трендот no pants.

Носеше само предимензионирана јакна Rokh x H&M, која ја носеше без никаков долен дел, како што налага трендот.

Изгледот го комплетираше со светкав ремен со сребрени детали и бели чорапи со чевли со цепнатинки кои привлекуваат внимание.

Станува збор за моделот Tabi Mary Jane од брендот Maison Margiela, а може да се најде на веб-страниците на онлајн продавниците по цена од 700 евра.

URL

Дотичните чевли често се нарекуваат најгрди во светот, а се чини дека во последно време стануваат сè попопуларни меѓу модните инфлуенсери.

Додаде дијамантски ѓердан и обетки, а потоа сето тоа го надополни со црвен кармин и smokey eye шминка за очи.

Манекенката позираше со колегите и другите познати личности кои присуствуваа на промоцијата на колекцијата, како актерот Џонатан Бејли и актерката Аквафина.

Тагови
реклама

Трагедија: Почина голманот на Црна Гора, Матија Шаркиќ

Read more

Во Германија запленет кокаин вреден една милијарда евра

Read more

Двојно убиство во Кратово: 36-годишна жена ги уби сопругот и свекорот

Read more

Преработена храна што треба да се јаде и при процесот на слабеење

Read more

Стил

Внимателно избирајте облека со детали: 5 дезени што прават да изгледате постаро

Read more

Сензационално издание на шведската убавица Елса во Кан

Read more

Наоми Кембел во Кан блесна во фустан што првпат го носеше во 1996 година

Read more

Мет Гала 2024: Кој ја погоди, а кој ја промаши темата?

Read more
 

Магазин

Што си дробел, тоа ќе сркаш

Читај повеќе

Преработена храна што треба да се јаде и при процесот на слабеење

Читај повеќе

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Читај повеќе

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Читај повеќе

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Читај повеќе

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Читај повеќе

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Читај повеќе

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Читај повеќе

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Читај повеќе