Фудбалер се заблагодари на сопругата и на девојката

Признанието Најдобар играч на натпреварот толку многу го возбуди фудбалерот Мохамед Анас, што тој пред камерите се заблагодари и на сопругата, и на девојката.

Играчот од Премиер лигата на Јужна Африка ја доби титулата за играта за тимот на Фри стејт старс на натпреварот против АЈАКС Кејп Таун.

„Сакам да им се заблагодарам на обожавателите. На мојата сопруга и мојата девојка... ова... мислам жена ми. Да, извинете, извинете, жена ми.“

Видеото стана вирално и има 2,5 милиони прегледи само на Twitter, па мала е веројатноста дека неговата сопруга нема да го види лапсусот пред камера.

реклама

Чек дис аут

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Read more

Минал 15 километри закачен на шофершајбна од камион

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more
play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Read more
play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Read more
play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Read more
play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more
play_arrow

Анти-корона меур - бизарен дизајн на заштитен шлем

Read more
play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more