Фудбалерка пронајдена мртва, сопругот го призна убиството: Бог ми кажа да ја убијам

Универзитетскиот тим во Канзас ја објави веста за смртта на поранешната 25-годишна голманка Реган Гибс.

„Скршени сме од болката за загубата на Реган Гибс. Изразуваме искрено сочувство до семејството, пријателите и колегите на Реган“, пишува во Twitter објавата.

Полицијата го пронајде телото на Реган во нејзиниот стан. Смртта ја пријавил сопругот Чед Џозеф Марек, кој се јавил во полиција и ја признал вината.

„Ни кажа дека Господ му рекол да ја убие“, соопшти Рик Локхарт, шеф на државната полиција.

Марек е уапсен и обвинет за убиство од прв степен. Судот му одреди кауција од милион долари.

Се истражува дали 26-годишниот Марек е пресметлив.

„Постојат првични знаци дека оваа личност не е психички стабилна. Ние тоа го нарекуваме состојба на психоза, така што тоа ќе го истражиме и овој случај ќе продолжи“, додаде Локхарт.

Не е познато кога Гибс е убиена, но полицијата тврди дека била жртва на семејно насилство.

URL
Тагови
реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Фудбал

Верати опљачкан на Ибица

Read more

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Read more

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Read more

Не е само Шкринијар: Кои играчи може да си заминат од Интер?

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ поради Чилиќ би можел да се збогува од Вимблдон

Читај повеќе

Беретини се повлече од Вимблдон поради коронавирус

Читај повеќе

Верати опљачкан на Ибица

Читај повеќе
  • play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Читај повеќе

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Читај повеќе
  • play_arrow

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Читај повеќе

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Читај повеќе

Ѓоковиќ со победа стартуваше на Вимблдон и испиша историја

Читај повеќе
  • play_arrow

МекЛафлин го собори светскиот рекорд на 400 метри со пречки

Читај повеќе