1.МФЛ 2019/20

Гачевски ја пецна Шкендија: Април, а во Тетово -11

Домашниот фудбал мирува, но закачките не мируваат. Голманот на Вардар и натаму ужива во лидерската позиција и со нова досетка се пошегува на сметка на главниот ривал.

„Април, а во Тетово -11. Однесете им дрва“, е статусот на Facebook профилот на Филип Гачевски, капитенот на Вардар.

„Црвено-црните“ до прекинот на првенството собраа 46 бодови, дури 11 повеќе од Шкендија која е актуелен шампион. Помеѓу нив, на второто место, е изненадувањето Силекс со -10 во однос на скопјани.

реклама

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Познато од кои делови на Скопје се денешните новозаразени

Read more

Ќе се казнуваат угостителите, не гостите, во случај на непочитување на протоколите

Read more

Секси среда

Read more

Фудбал

Скопски Шкупи почна со тренинзи

Read more

Чесите се снајдоа за групно гледање фудбал и навивање

Read more

Мурињо: Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал, а во Англија не

Read more

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Read more

Спорт

  • filter

Скопски Шкупи почна со тренинзи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чесите се снајдоа за групно гледање фудбал и навивање

Читај повеќе

Ништо и од Големата награда на Холандија

Читај повеќе

Мурињо: Тешко е да се гледа како во Германија играат фудбал, а во Англија не

Читај повеќе

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

УФЦ се враќа во Лас Вегас, во сабота првата борба

Читај повеќе

Фудбалски маратон: 32 дена со ред ќе има натпревари во Ла Лига

Читај повеќе
  • filter

Неверојатна трансформација на Горецка по изолацијата

Читај повеќе

Четворица нови позитивни на COVID-19 во Премиер лига

Читај повеќе