ЛА ЛИГА 2019/20

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Поранешниот претседател на Барселона, Жоан Гаспар, изрази став дека првенството на Шпанија не е завршено пред предвиденото, поради фактот што Реал Мадрид не се наоѓа првото место.

„Ако Реал Мадрид беше лидер во времето кога лигата беше прекината, сезоната ќе завршеше, изјави Гаспар за AS“.

Во моментов, Барселона е водечка во Ла Лига со 58 бодови од 27 натпревари. Реал со само бод помалку е второто место.

Точниот датум за продолжување на шпанското првенство, прекинато поради пандемијата на коронавирусот, сè уште не е познат. Претходно беше објавено дека првиот натпревар по паузата може да се случи на 11 јуни, но во моментов тоа не е веројатно.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Италија забрани влез од 13 земји

Read more

Фудбал

Направена жрепката и за Лига Европа

Read more

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Read more

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Read more

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Read more

Спорт

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Читај повеќе

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе