Гатузо би се вратил во Милан, но под еден услов

Милан има интересен фаворит за нов тренер во случај актуелниот ментор Марко Џампаоло да биде отпуштен.

Според Corriere dello Sport се работи за Џенаро Гатузо, кој ги водеше „росонерите“ пред Џампаоло.

Враќањето на легендата во Милан би можело да биде попречено од уште еден поранешен клупски играч со тој статус.

Се работи за техничкиот директор на Милан, Паоло Малдини. Според весникот, Гатузо се согласи да се врати во клубот, но само доколку Малдини ја напушти функцијата.

Гатузо ги предводеше „росонерите“ од ноември 2017 до мај 2019 година, по што поднесе оставка. Сепак, Џампаоло денес изјави дека нема намера да си даде оставка и покрај трагичните резултати на тимот.

реклама

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Read more

Низ фотографии: Мелбурн под целосен карантин

Read more

Kривична против градоначалникот на Боговиње за „несовесно работење во службата“

Read more

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more

Фудбал

Фулам се врати во Премиерлигата

Read more

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Read more

Касиљас соопшти дека се пензионира

Read more

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Read more

Спорт

  • play_arrow

Фулам се врати во Премиерлигата

Читај повеќе

Дибала прогласен за најдобар во Италија

Читај повеќе

Касиљас соопшти дека се пензионира

Читај повеќе

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Читај повеќе

Силекс неносител во ЛШ, жрепката в недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Читај повеќе

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фетел: Не му верував на болидот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Читај повеќе