Газдата на УФЦ: Треба да се видам со Хабиб

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, во интервју за TMZ откри дека планира да се состане со Хабиб Нурмагомедов следниот месец и да се обиде да го договори неговото враќање во октагонот.

„Единствената вистина е дека тој не се обврза на ништо во однос на борбите во иднина. Се обврза да се видиме следниот месец. Ќе дознаеме колку можам да бидам убедлив. Јас секогаш се обложувам на себе“, рече Вајт.

Да потсетиме, Нурмагомедов го најави своето пензионирање по 29-тата победа во кариерата против Џастин Гејџи, кого го натера да се предаде откако го фати во клинч во втората рунда.

„Фала му на Бога. Бог ми даде сè. Благодарам на овие момци кои беа со мене и со татко ми. Ги сакам сите. Ова беше мојата последна борба. Знаев дека ќе дојдам тука без татко ми. Тоа беше прв пат откако се случи тоа со татко ми. Откако ми се јавија од УФЦ за Џастин, разговарав со мајка ми три дена дали да се борам без татко ми и ѝ ветив дека ова ќе биде мојата последна борба. Ако сум дал чесен збор, треба да го одржам. Ова беше мојата последна борба“, рече емотивниот Хабиб по неговата прва победа по смртта на татко му.

реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Останати спортови

УФЦ им даде откази на две легенди од тешка категорија

Read more

Јован Стојоски единствен македонски атлетичар на претстојното ЕП во сала

Read more

Никогаш не е здодевно во Дагестан: Џудисти и навивачи се скршија од ќотек

Read more

Тајгер Вудс се разбуди од операцијата по страшната сообраќајна несреќа

Read more
 

Спорт

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе
  • play_arrow

Инсиње бесен по ремито: Каков го*нарски тим

Читај повеќе

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Читај повеќе

Пандев меѓу стотниците на УЕФА

Читај повеќе
  • play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Читај повеќе

Анчелоти: Ришарлисон може да биде меѓу најдобрите напаѓачи во Европа

Читај повеќе

Ова се сите точки по кои Звезда ќе одговара за инцидентот со Ибрахимовиќ

Читај повеќе